top of page
Line separator

O Don Vittorio Foundation
for WILD ANIMALS

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

MISJA & HISTORIA.

Organizacja została powołana do życia 06 WRZEŚNIA 2016 roku. Na pomysł jej utworzenia wpadł Prezes Zarządu hiszpańskiej firmy DON VITTORIO SL Pan Łukasz Bodnarowski, który podczas podróży po wielu częściach Europy, Afryki, Azji dostrzegł z przerażeniem, że zniszczenie środowiska i nieograniczone polowania oraz brak szacunku do zwierząt i środowiska naturalnego mogą wkrótce doprowadzić do wymarcia niezwykłej fauny tego kontynentu. Powstała idea utworzenia międzynarodowej fundacji, która zajmowałaby się ochroną dzikich zwierząt, a także szeroko zakrojoną edukacją.

 

Wpływ na powstanie organizacji miała bezwątpienia także mała niedźwiedzica Cisna, która w kwietniu 2016 roku została, będąc na skraju śmierci, odnaleziona przez bieszczadzkich leśników. Gdy Łukasz Bodnarowski usłyszał o losach niedźwiadka postanowił skrzyżować drogi fundacji, malutkiego misia oraz poznańskiego ZOO. Mały słodki miś został zwierzęcym wolontariuszem fundacji, która to poprosiła wspaniałą artystkę p. Ewelinę Kuczerę o wykonanie jego autoportretu. Wynik jej pracy oraz wspomnienie małej niedźwiedzicy Cisnej od tejże chwili można zauważyć w sercu logotypu fundacji.

Efektem kwietniowych zdarzeń było także zawarcie szerokoperspektywicznej współpracy z poznańskim ZOO. W dniu 13 lutego 2017 roku podpisano umowy, na mocy których fundacja miała stać się prekursorem reintrodukcji gatunku Lamparta Perskiego, przy udziale i na terenie ogrodu zoologicznego. W lutym 2017 roku przygotowano pierwszą dokumentację i rozpoczęto prace nad projektami, które pozwoliły na uzyskanie pozwolenia na budowę w dn. 12 kwietnia 2017 roku. Na ten czas datuje się także oficjalnie rozpoczęcie budowy pierwszego na terenie Europy Centrum Reintrodukcji Lamparta Perskiego z wykorzystaniem ogrodu zoologicznego, co także było przełomem historycznym.

W dniu 20 marca 2017 roku Sąd Rejestrowy dla Miasta Warszawy dokonuje wpisu organizacji w KRS, co pozwala na oficjalne przekazanie dokumentacji projektowej obiektu reintrodukcji lamparta perskiego w dniu 21 marca 2017 roku.

30 sierpnia 2017 roku po długich namysłach postanowiliśmy poszukać pierwszego godnego Ambasadora organizacji. Po przeprowadzeniu wielu rozmów z celebrytami nasze drogi skrzyżowały się tym razem z Panią Agnieszką Woźniak - Starak, która przekonała nas do swojej niczym nieprzymuszonej i naturalnej miłości do wszystkiego co lata, fruwa, pełza i chodzi. 

Kiedy śmiertelnie zachorował Syn Pana Łukasza Bodnarowskiego Borys, który cierpi na dystrofię Duchenne'a fundacja stanęła niemalże o włos nie została zamknięta. Pan Bodnarowski chciał całkowicie poświęcić się swojemu Synkowi, ale to właśnie on poprosił swego Ojca o to, aby nie zamykał fundacji i nadal pomagał potrzebującym zwierzętom.

W tych trudnych chwilach, jeżdżąc z własnym Synem po wielu szpitalach i klinikach Pan Bodnarowski zrozumiał, że fundacja powinna połączyć dwa piękne światy. Z połączenia świata dzieci ze światem zwierząt powstała idea programu "Misie Dzieciom"

Misie dzieciom

09 lipiec 2019 roku poczekalnia dla dzieci Degi

12 lipca 2020 roku puma Nubia

O historii dalej wkrótce ...

Don Vittorio Foundation for Wild Animals jest organizacją non-profit, która zajmuje się ochroną dzikiej przyrody oraz pomaga w rehabilitacji dzikich zwierząt. Nasza organizacja została założona przez miłośników zwierząt, którzy pragną chronić dzikie zwierzęta i ich środowisko naturalne. Naszym celem jest zapewnienie godnych warunków życia i zdrowia dla dzikich zwierząt, które wymagają pomocy, a także zapobieganie zagrożeniom dla dzikiej przyrody.

WYZWANIA
ŻYCIA
.

PARTNERZY.

Tutaj

powstaje 

dla Was

treść :-)

One Planet logo
WCN logo
E.P.S logo
Free Forest Trust logo
Savana logo
bottom of page